НЕ СТЕ СВЕСНИ ШТО ГО ЧЕКА ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: ИЗНЕНАДУВАЊЕ од големи размери

НЕ СТЕ СВЕСНИ ШТО ГО ЧЕКА ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: ИЗНЕНАДУВАЊЕ од големи размери

ОВЕН

Ќе имате потешкотии во справувањето со финансиски проблеми, предизвикани од недоволно разбирање на нештата. Внимавајте на потврдата и добијте ги ветувањата во писмена форма. Ќе го зајакнете партнерството. Инаку, ве очекува неверојатен период на интересни случки. Ќе се изненадите позитивно.

БИК

Не ги сфаќајте зборовите на вашите претпоставени премногу лично. Треба да покажете повеќе објективност во вашата врска со другите. Понекогаш е тешко да се прифатат шегите на другите. Не треба да страдате од прекумерно сомневање. Потребен ви е одмор повеќе од кога и да е. Нервозата која ви е насобрана само чека да „пукне“. Внимавајте! Се што ви стои на патот можете да го уништите...

БЛИЗНАЦИ

Тежок период, ќе бидете анаксиозни. Глупавите озборувања и трачарења ќе се обидат да ви го одвлечат вниманието од вашата примарна должност. Дома, може да бидете трпелив слушател. Истурете ги пред партнерот вашите внатрешни грижи за да се чувствувате добро. Но, внимавајте посебно за викендот! Ве очекува непријатна случка поврзана со финасии. Нема да биде ништо страшно, но доволно за да се изнервирте.

РАК

Личните контакти се препорачуваат. Ќе добиете повеќе задоволство од вашиот контакт со цели групи. Откријте ги најдлабоките чувства и отворено искажете ги. Насочени сте кон интимни контакти. Правните формалности може да бидат решени со договор. Сепак, посебно наредните денови не преземајте никакви акции поврзани со пари. Подобро чувајте си ги! 

ЛАВ

Не дозволувајте чувствата да го совладаат умот во справувањето со силна личност. Вашиот вроден шарм и тактики ќе ви бидат од корист. Би било добро да се  даде израз на акумулираната тензија, но мора да бидете помеки во вашите постапки со претпоставените. Внимателно со нервозата! Секој ден се нервирте! Дали ќе постигнете нешто со тоа? Време е малку да закочите! Ве чека многу убав период, па затоа непотребно не се стресувајте.

ДЕВИЦА

Ќе имате проблеми со заштитниот систем на вашето тело.И заштитата на здравјето на вашите деца ви одзема долго време. Влошувањето на нивното здравје ќе ги промени вашите планови за патување. Но, тоа ќе помине брзо. Многу внимание треба да посветите на одливот на пари... Ве чека период во кој парите ќе ви се потребни за прослава. Ќе се изненадите!

ВАГА

Конфликтот помеѓу професионалните и домашните обврски може да предизвика да пропуштите некоја можност. Не потпирајте се на роднините или членовите на семејството, да ги пренесете важните лични пораки што ги оставивте. Веројатно ќе ги заборават. Ама сепак едно изненадување ќе ви го промени целиот животен тек. Не ја прошуштајте шансата. Ќе биде добро!

ШКОРПИЈА

Мал финансиски пропуст може да ви донесе финансиски трошоци и проблеми. Судбината е благонаклона кон колективните претпоставени. Лесно да се најде пристап до влијателни луѓе - тие тешко ќе одбијат да се приклучат на партнерство кое ќе ви користи. Не позајмувајте. Изненадување на повидок. Позитивно! Ни на крај памет нема да го очекувате ова!

СТРЕЛЕЦ

Очекувајте неправеден третман од колегите, кои не ги прифаќаат работите на ист начин како вас. Ќе ви биде тешко да напредувате, посебно ако клучните фигури ве чуваат како резерва. Обидете се да ги разберете. Бидете внимателни со бизнис плановите. Сепак, период на изненадување! Дали личноста која ја избегнувате ќе ви приреди нешто незаборавно? Очекувајте нешто убаво

ЈАРЕЦ

Ќе биде убаво да се занесете во вашите омилени активности, но ќе откриете дека немате инспирација. Размислувањата зависат од прашањето како да се заработат пари. Вклучете го ангажманот во подлабока врска само ако сте убедени дека го сакате тоа. Но, најмногу од се, треба да внимавате на вашата изразена нервоза. Но за чудо, од нервоза, работите ќе се претвора во позитивна атмосвера. Тоа е ќе го поттикне едно изненадување. 

ВОДОЛИЈА

На прв план се појавуваат долгорочни финансиски проблеми. Бидете сигурни дека сте го проучувале прашањето пред да донесете важна одлука. Оние кои работат во банка, ќе имаат задоволство да се сретнат со многу важна личност. Бидете внимателни, имате одлична шанса да уживате и да работите во престижна институција за повисока плата. Периодов ве очекува чудна состојба. Ќе се искарате со сите, а никој нема да ви замери. Посе тоа следи изненадување. Какво? Не ви откриваме...

РИБИ

Ќе бидете загрижени за работата. Важни информации ќе бидат сокриени за вас. Нема да можете да ги најдете. Благодарение на вашиот шарм, правите гаф. Сега е моментот - да се сретнете со шефот и да барате покачување. Средете ги картичките правилно и вашата банкарска сметка ќе се зголеми. Вие сте целосно заслужни за промена на параметрите во вашиот договор за вработување. Освен тоа, ќе се изненадите позитивно кога најмалку очекувате. Среќа следниов период.

Можеби ќе ве интересира: