НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак го очекуваат убави вести

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак го очекуваат убави вести

Овен

Може да очекувате дека ќе успеете да решите некои дилеми и проблеми кои досега сте ги имале. Нова љубов доаѓа и задоволни сте поради тоа.

Бик

Пред вас е недела во кој се можно промени. Можно е во врска со некои големи одлуки да делувате брзоплето. На полето на љубовта сте вознемирени и имате мали проблеми со саканата личност.

Близнаци

Ве очекува поволен период во кој ќе успеете да остварите добар однос со пријателите и семејството. Кога е во прашање љубовта, можен е флерт, но не и почеток на врска.

Рак

Пред вас е период на подобрување на финансиите. Доаѓаат убави вести до вас. Подготвени сте на љубовно поле со саканата личност да донесете некои заеднички одлуки.

Лав

Среќата ве следи на секое поле и генерално ќе бидете задоволни со својата ситуација. На полето на љубовта потребна ви е некоја авантура или врска без обврски, не сте за нешто сериозно.

Девица

Иако сте загрижени за финансиите, полека коцките се склопуваат и се ќе оди на подобро. Можете да очекувате дека на полето на љубовта ќе имате проблеми со љубомората.

Вага

Ве очекува период во кој ќе имате можност за некој нов, позитивен договор. На полето на љубовта следуваат важни промени со саканата личност.

Шкорпија

Пред вас е период во кој ќе бидете фокусирани на промени. Имате голем број на обврски. На полето на љубовта ве очекува фаза во која ќе имате празнина.

Стрелец

Имате потреба од промени, но не сте сигурни која одлука е правилна. На полето на љубовта можете да бидете склони кон љубомората, па поведете сметка за тоа.

Јарец

Оваа недела ве очекува загриженост поради неизвесноста. Пред вас е период во кој ќе имате многу дилеми. Во љубовта на некој начин ви годи самотијата. 

Водолија

Можно е да имате мали обврски и нестабилности кои ве следат. Кога е во прашање љубовта, комуникацијата со една интересна личност ќе оди едно ниво погоре.

Риби

Чувствувате дека имате многу сила и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате. Можете да се надевате на позитивен период и во љубовта, партнерот ви ја дава целата поддршка.

Можеби ќе ве интересира: