Нејзината сестра во кошула фустан, а таа... Внуката на Бајден изненади со необичниот избор на модна комбинација

Нејзината сестра во кошула фустан, а таа... Внуката на Бајден изненади со необичниот избор на модна комбинација

Објавена во: Мода // Moj стил

Уште кога на инаугурацијата на почетокот на годината се појави во патики, беше јасно дека Мејзи Бајден не е приврзаник на конвенционалните модни трендови.

И минатиот петок привлече големо вниамние кога со сестра ѝ Финеген го придружуваа дедо им во посетата на Филаделфија.

Додека нејзината стра Финеген носеше мини кошула - фустан со тн. бандана мотив во бежови нијанси, Мејзи со сивиот блејзер и црните панталони со опуштен крој, носеше маица со ликот на познатиот дедо.

Инаку фотографијата од Бајден, која ја има на маицата е направена за време неговите студентски денови.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: