Некогаш живеела бедно, а сега плива во милиони: Ја препознавате ли пејачката од фотографијата?

Некогаш живеела бедно, а сега плива во милиони: Ја препознавате ли пејачката од фотографијата?

Сега е една од омилените пејачки на светот...

Познатата пејачка и актерка сега е позната и по тоа што е најследената жена на Инстаграм, а на многумина им е една од најомилените холивудски ѕвезди.

Сега се појави видео од неа кога за првпат се појавила пред малите екрани, на аудицијата за филм на Дизни.


Имала само 7 години кога играла во филмот „Barney and Friends“ и уште тогаш ги освоила симпатиите на милиони луѓе ширум светот.

Нејзиниот пат до ѕвездите бил трновит, но таа останала оптимистична по сите маки со кои се соочила. Мајка ѝ ја родила кога имала само 16 години.

Во еден момент, како што се сеќава самата пејачка, морале да го пребараат секое ќоше во домот за да најдат ситни заборавени пари за да ги купат основните продукти.

„Се откажа од сѐ поради мене, работеше три работи истовремено, ме издржуваше, го жртвуваше својот живот за мене“ - кажа своевремено пејачката.

Сигурно веќе претпоставувате, да тоа е Селена Гомез. 

фото: Принтскрин / Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: