Неколку килограми помалку, без брада и обетки: Како изгледал Нучи како дете? (ФОТО)

Неколку килограми помалку, без брада и обетки: Како изгледал Нучи како дете? (ФОТО)

Денес е една од главните ѕвезди на рап и трап сцената...

Игор Паниќ Нучи за кратко време стана миленик на тинејџерките и една од главните ѕвезди на балканската рап и трап сцена. Денес има изградено препознатлив имиџ, има многу впечатлив изглед, често ја менува и бојата на косата, а ретко кој знае како изгледал во детството.

Тој на својот Инстаграм профил покажа како изгледал во далечната 2010 година, пред точно 13 години, а промената е неверојатна. Тогаш бил со кратка коса и со неколку килограми помалку, а денес има брада, а некогаш сака да носи и обетки, кои станаа дел од неговиот имиџ.

Инаку, скоро секој песна од Нучи има милионски прегледи и се наоѓа во трендинг на најслушани песни на Јутјуб.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: