Нема да им верувате на вашите очи - се појави фотка од Марија Шерифовиќ со долга коса и опашки: Ваква не сте ја виделе

Нема да им верувате на вашите очи - се појави фотка од Марија Шерифовиќ со долга коса и опашки: Ваква не сте ја виделе

фото:Printscreen/ Srbija Danas

Марија Шерифовиќ е една од најмоќните женски вокали на нашата јавна сцена. Таа го чува својот приватен живот подалеку од очите на јавноста, а малку се знае за нејзиното детство.

Деновиве на социјалната мрежа Твитер кружи фотографија од нејзиното рано детство, која претходно ја сподели на своите социјални мрежи.

- Навистина воопшто не сум се променила. Исто седам, исто се нервирам кога некој ќе ме слика, исто сакам јапонски цреши, исто сум тврдоглава, омилен стил ми се шорцеви, маици и патики ... Хммм, можеби можев да направам некои работи поинаку, можеби можев да избегнам некои луѓе. Можеби требаше да постапам малку помудро во одреден момент. Можеби можев да бидам малку помалку ѓубре за некои луѓе. Можеби би можела да бидам малку поголемо ѓубре за некои луѓе ... можеби. Меѓутоа, кога додавам и одземам, задоволна сум од тоа во каква личност пораснав и секако вежбам секој ден за да бидам уште подобра - напиша Марија под фотографијата.

Eден корисник на Твитер напиша дека не би препознал дека е Марија „ни за три животи“.

извор:informer.rs

Можеби ќе ве интересира: