Нето вредноста на Џена Ортега: Колку милиони има актерката на банкарската сметка?

Нето вредноста на Џена Ортега: Колку милиони има актерката на банкарската сметка?

Објавена во: Stars // Филм

Џена Ортега е една од најмладите светли ѕвезди на Холивуд...

Ортега е родена во 2002 година во долината Коачела, Калифорнија. По повеќе од една деценија занимавање со глума, се појавува во телевизиската серија „Rake“ од 2014, а следната година ја глуми Дарси во „Richie Rich“.

Исто така, помеѓу 2014 и 2019 година се појави во филмовите „Stuck in the Middle“ и „Jane the Virgin“, а во 2019 година се појави хит серијата „You“.

Помеѓу филмовите во кои се има појавено може да се издвојат и: „Iron Man 3“, „Insidious: Chapter 2“, „The Little Rascals Save the Day“.

Според „Celebrity Net Worth“, нето вредноста на Џена Ортега се проценува на 3 милиони долари, а како главен извор на приходот ѝ е актерството.

фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: