Никогаш не се појавува во јавноста: Синот на Воја Недељковиќ е матурант - водителот конечно објави фотографија со него

Никогаш не се појавува во јавноста: Синот на Воја Недељковиќ е матурант - водителот конечно објави фотографија со него

Објавена во: Совети // Семејство

Воја Недељковиќ има успешна кариера, но и среќен брак со сопругата Маја, со која го има синот Ѓорѓе...

Воја Недељковиќ објави фотографија со синот и ја воодушеви јавноста. Тој покрај родителската улога, имал и професионална, со оглед на тоа што ја водел програмата за матурата на својот син.

Воја не крие колку е горд на својата сопруга и син. Инаку, веќе 19 години ужива во бракот со Маја и важат за една од најусогласените двојки на јавната сцена во Србија.

„Почнав во далечната 1991 година да ја водам програмата на матурските вечери во хотелот „Хајат“. Неколку години не бев ангажиран, но во нов живот испратив околу 25 генерации матуранти. На синоќешниот бал беше и мојот син, совршениот средношколец. Како и на останатите деца, им посакав да се радуваат на животот, да добијат знаење и вештини, да ги следи среќа и да останат деца во душата и тогаш кога седите влакна ќе почнат да им се појавуваат на глава. Среќно сине!“ - напиша водителот.

За потсетување, Воја во една прилика на публиката ѝ раскажа дека својата сакана ја запознал случајно на Третиот канал каде што работел, а поблизок контакт оствариле на манифестацијата која наместо Воја требало да ја води Дејан Пантелиќ.

Водителот раскажа дека нивниот однос многу брзо се развил и дека по само неколку месеци почнале да живеат заедно, а набргу потоа им се родил и синот.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: