Ново видео на Бака Прасе во кое се огласи и неговиот татко Ненад Илиќ во врска со драмата со Жељко Митровиќ (ВИДЕО)

Ново видео на Бака Прасе во кое се огласи и неговиот татко Ненад Илиќ во врска со драмата со Жељко Митровиќ (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Во документарецот за Бака Прасе, кој се емитуваше на „Пинк“, еден од соговорниците изјавил дека таткото на јутјуберот се заканувал.

Сега Богдан и Ненад Илиќ се огласија по тој повод.

„Навистина ми е жал, тоа се луѓе кои биле уценети. Ова е злоупотреба на луѓе“, рече таткото на Богдан.

Тогаш јутјуберот пушти видео во кое истата соговорничка тврди дека и се заканувал човек кој се претставил како Ненад Илиќ и кој има врски во црквата.

Сепак, за Ненад не е смешен целиот конфликт меѓу Жељко Митровиќ и Бака Прасе, како и документарниот филм кој е оспоруван од различни страни.

„Да немаше толкава штета што се шири од она што го прават овие луѓе, навистина ќе ми беше жал за болеста што владее таму. Секое зло е некаква болест, па луѓето не можат ни искрено да се насмеат“, додаде таткото на Богдан.

За време на конфликтот со јутјуберот, Жељко снимил и видео во кое повикува на „напад на свињи“.

„Работата е многу сериозна. Тој веќе не може така да им се заканува на луѓето, а главната работа е да му застане на патот на стравот. Знаев многу добро што ме чека ако те поддржам. Па нека, секој нека си ја работи работата“, рече Ненад Илиќ.

Жељко Митровиќ најави продолжување на документарниот филм за вмешаноста на Бака Прас во криминални активности како перење пари, како и за „криминалецот од Амстердам во мантија“, алудирајќи на таткото на Бака.

„Нема да коментирам за оние работи кои се целосно надвор од мојот ум. Нема ни да се потсмевам, жал ми е за парохијата, тие се добри луѓе. Отпрвин сакав да го тужам, а потоа помислив „нема ли некој што е одговорен да ја чува таа национална фреквенција“, додаде Илиќ.

Се судрија сопственикот на телевизијата „Пинк“ и најпознатиот српски јутјубер, а во расправијата која трае со недели, имаше обвинувања за тешки кривични дела, како убиства и поврзаност со озлогласениот клан Веље Невоље.

„Не сакам да слушнам за Жељко Митровиќ. Жал ми е за него, а кога ти е жал за некој што е болен, мораш да го изолираш“, заклучи Ненад Илиќ.


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: