Она кога познатите ѕвезди ќе шокираат: 9 пати кога носеле контроверзни модни комбинации (ФОТО)

Она кога познатите ѕвезди ќе шокираат: 9 пати кога носеле контроверзни модни комбинации (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Ако целта им била да бидат во центарот на вниманието - успеале во тоа, но не на добар начин...

Некои ги навредуваа културите на другите, некои навредуваа религии, а некои едноставно покажаа премногу. Во секој случај, познатите девојки со овие свои модни комбинации кренаа прашина и собраа многу лоши коментари.

Од некои познати личности може и да очекуваме дека ќе не шокираат. Но, сепак, некогаш претеруваат. Во ред е да поместат границите, додека со истите не навредувате никој. Некои од овие познати личности со своите модни комбинации навредуваа култури и вери, а некои едноставно беа храбри и направија нешто за што никој претходно не се осмелил. Во секој случај, сите собраа многу лоши коментари поради овие свои изданија. За некои е разбирливо зошто луѓето реагирале така и ги осудиле, но за некои навистина нема никакво оправдување, бидејќи само излегле од својата зона на комфор. 

За кои сѐ познати личности станува збор и кои модни комбинации биле спорни, погледнете во продолжение:

# Ким Кардашијан во фустан кој промовира нереален облик на телото

фото: thierrymuglerarchives/Instagram

# Селена Гомез со „бинди“ накит на челото, што е дел од индиската култура

фото: selenatoritis.survivor/Instagram

# Џулија Робертс со неизбричени пазуви на црвениот килим во 1999 година

фото: Courtney Howard/Twitter

# Адисон Реј во костим за капење со натпис „Отецот, Синот и Светиот дух“

фото: Addison Rae Updates/Twitter

# Лејди Гага во фустан од вистинско месо

фото: daily_lady_gaga/Instagram

# Мајли Сајрус скоро па гола

фото: mcunapologetic/Instagram

# Ким Кардашијан во оригиналниот фустан кој го носела Мерлин Монро 

фото: kimkardashian/Instagram

# Ријана како Папа

фото: vintageroyalty/Instagram

# Серена Вилијамс на тенискиот терен во едноделно боди - во тој момент ги прекршила правилата во играта

фото:astoldbyjas_/Instagram


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: