Операцијата беше неизбежна: Анастасија го остави зад себе најтешкиот период, знаеше само семејството

Операцијата беше неизбежна: Анастасија го остави зад себе најтешкиот период, знаеше само семејството

Објавена во: Stars // Музика

Операцијата на Анастасија Ражнатовиќ помина вака

Иако денес е позната како една од најатрактивните пејачки, ќерката на Цеца била многу незадоволна од својот изглед како тинејџерка.

Естетската хирургија на Анастасија Ражнатовиќ била направена кога имала само тринаесет години, за што пејачката своевремено зборувала.

Анастасија за време на гостувањето во една емисија рекла дека „може да каже дека има отстапување“ и дека поради тоа го оперирала носот како тинејџерка, но дека решила едноставно отворено да каже дека сака да го направи тоа.

- На интернет кружи слика, кога имав 13 години. Во тој момент имам скоро осумдесет килограми, се шминкам ужасно. Сега имам шеесет.


- Не се срамам од тоа, не кријам дека така изгледав. Имав поголема тежина, поголем нос и помала уста. Сè на таа слика изгледа страшно.

Сепак, операцијата реши сè што ѝ пречеше на Анастасија Ражнатовиќ во тинејџерските години.

- Разбирам кога жената се чувствува несигурна за носот или градите... И јас сум целосно за тоа. Сите го прават тоа, освен тие што лажат! Носот ми е од овде до Батајница на таа слика што кружи. Не бев задоволна од носот и го оперирав само еднаш. Всушност, го оперирав само носот.

Но, тоа не е единствената операција на Анастасија Ражнатовиќ.

Сопругата на Гудељ ги корегирала градите на 18 години, кога ги зголемила за една големина, пишува Свет.рс.

Извор: gloria.rs

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: