Овие 5 познати парови очекуваме дека ќе се венчаат во 2019та!

Овие 5 познати парови очекуваме дека ќе се венчаат во 2019та!

Објавена во: Stars // Музика

Запросувањата се случија, сега е време за следниот чекор.

Иако беше во знакот на разводите, 2018 – та година помина и во знакот на запросувањата, што значи дека во 2019 година ќе имаме многу „селебрити“ свадби за кои ќе зборуваме. Па, ова се само неколку од познатите парови кои ќе се венчаат следната година, пишува Seventeen.

Џастин Бибер и Хајли Бибер

Кајли Џенер и Тревис Скот

Деби Рајан и Џош Дан

Лејди Гага и Кристијан Карино

Софи Тарнер и Џое ЏонасОбјавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: