„Оженет сум, имам дете на пат“: Вељко отворено проговори за она што го ремети во животот

„Оженет сум, имам дете на пат“: Вељко отворено проговори за она што го ремети во животот

Објавена во: Мода // Moj стил

Во новата епизода на „Цеца шоу“ емитувана во петок на 25 ноември на ТВ Блиц (канал МТС 115), Вељко Ражнатовиќ зборува за својата боксерска кариера.

Иако мора да поминува многу време на тренинзи, Вељко истакнува дека тоа не е жртва за него бидејќи неговиот фокус е на семејството и кариерата.

- Целиот мој живот е посветен на боксот. За мене тоа не е одрекување, веќе некое време живеам без одвлекување на вниманието, што со текот на времето почнав да го мразам. Живеам мирен живот и тоа ми одговара. Оженет сум, имам дете, уште едно дете по пат, што барам да излегувам низ град - искрено изјави Вељко.

Цеца не крие колку е горда на својот син Вељко, шампионот на Србија во бокс.

Како што и самата истакнува, секоја негова победа ја доживува многу емотивно.

- За мене како мајка секоја негова победа е голем успех, сето тоа го доживувам емотивно. Верувам во него 100%, така ќе биде засекогаш. Што се однесува до неговата последна победа, почнав да плачам кога беше објавено. Да се ​​биде шампион на Србија е огромна работа, знам колку е горд на себе - изјави Цеца.

Извор: Жена блиц

Фото: Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: