Пандемијата дебелее: Новиот ТикТок предизвик им помага на луѓето да ги прифатат вишокот килограми насобрани од почетокот на короната

Пандемијата дебелее: Новиот ТикТок предизвик им помага на луѓето да ги прифатат вишокот килограми насобрани од почетокот на короната

Објавена во: Мода // Moj стил

Пандемијата на коронавирусот целосно го промени начинот на кој живееме. Поради работењето и учењето од дома и затворени спортски сали и фитнес центри, сите ние се движевме помалку.

Како резултат на овие промени, многумина качија малку повеќе килогрмаи во последните неколку месеци, а последниот тренд на ТикТок ги покажува луѓето кои гордо ја прифаќаат својата нова килажа.

Имено, корисниците на ТикТок споделија фотографии кои покажуваат како изгледале на почетокот на 2020 година, а како изгледаат сега и заклучокот е дека пандемијата прилично ги здебелила.

@niebsy

##glowupchallenge ##glowdowncheck ##foryoupage ##StrikeAPosay

2020 glow up - Katie Clark

Една жена сподели две селфиња, од почетокот и од крајот на годината. На првото има рамен стомак, а на второто поширока половина и поголем стомак.

„И тоа е во ред“ - напиша таа во описот на објавата, а овој предизвик навистина им помага на луѓето да се прифатат себе со оглед на тоа што вишокот килограми никој не може да ги поднесе лесно.

Оваа ТикТокерка е само една во низата луѓе кои прифатија да покажат дека за време на пандемијата, дебелеењето било неизбежно.

@chloe_xandria

Few lbs heavier and a whole lot happier ##normalizenormalbodies ##bodypositive ##bodypositivity

you just look so beautiful. - Gestopt

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: