Паричка за среќа во Фонтана ди Треви: Мартин и Андреа заљубени среде Рим

Паричка за среќа во Фонтана ди Треви: Мартин и Андреа заљубени среде Рим

Објавена во: Stars // Музика

Мартин Филиповски од групата Некст Тајм со сопругата Андреа заминаа на патување во Рим, Италија.

Парот обајви фотографии од преубавиот Рим и неизбежната туристичка атракција во оваа метропола, Фонта Ди Треви каде двајцата позираат.

Судејќи според фотографиите кои Мартин ги објави, парот е воодушевен од уметноста присутна во овој град.

Мартин ја побара за жена Андреа на неговиот роденден на 20-ти септември минатата година, а на почетокот на јуни направија венчавка.

Фото: Инстаграм


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: