Потресна исповед на Ким Кардашијан: Ме споредуваа со кит, со месеци не можев да излезам од дома

Потресна исповед на Ким Кардашијан: Ме споредуваа со кит, со месеци не можев да излезам од дома

Објавена во: Живот // Живот

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, со години поставува трендови кога станува збор за изгледот и облекувањето. Иако важи за една од најубавите жени, Ким откри дека се чувствувала многу несигурна за време на бременоста и дека медиумскиот притисок и оставил психолошки последици.

„Кога бев бремена со Норт, страдав од преклампсија, поради што отекував неконтролирано. Јас се здебелив и се породив шест недели порано. Плачев секој ден поради она што се случи со моето тело, најмногу поради притисокот од споредбите со тоа како јавноста мисли дека треба да изгледа здрава бремена жена. Исто така, медиумите ме споредуваа со кит. Гледањето на сите фотографии на Интернет и во списанијата ме направи толку несигурна. Се плашев дека моето тело никогаш нема да изгледа како пред бременоста“ - напиша Ким на стори на Инстаграм.

Како што продолжи со исповедта, злонамерните коментари и наслови во медиумите целосно ја скршиле.

„Бев засрамен од неделните насловни страници, што ги направија моите несигурности толку болни, што не можев да ја напуштам куќата месеци подоцна. Тоа навистина ме скрши“ - напиша Кардашијан и додаде:

„За среќа, успеав да ги канализирам своите фрустрации и чувството на срам во мотивација и тоа ме донесе овде, каде што сум денес. Ако кажам дека тоа не остави ментални последици врз мене, ќе излажам.“


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: