Повлечете налево за да видите колку е згоден мојот дечко: Деми Ловато го покажа нејзиното ново момче (ФОТО)

Повлечете налево за да видите колку е згоден мојот дечко: Деми Ловато го покажа нејзиното ново момче (ФОТО)

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Американската пејачка Деми Ловато за прв пат јавно го нарече музичарот Јутес нејзино момче откако во неделата присуствуваше на премиерата на „The Walking Dead Live: The Finale Event“ во Лос Анџелес.

Имено, Деми на својот Инстаграм напиша: „Повлечете налево за да видите колку е згоден мојот дечко“. Нејзиното момче веднаш одговори: „Не треба да повлекувате за да видите колку е секси мојата девојка“. 

И додека Јутес (вистинско име Џордан Лутс) беше со Деми во театарот Орфеум, тие не се појавија како пар на црвениот тепих во чест на долготрајната зомби-драма на AMC.

Инаку, Деми на 8 август за Пипл за прв пат потврди дека е во „здрава и среќна врска“ со Јутес, но се шпекулира дека тие се во врска од јануари. Јутес ѝ помогна на Деми да ги напише „Skeen Of My Teeth“, „Substance“, „Happy Ending“ и „City of Angels“, песни од нејзиниот осми студиски албум „Holy Fvck“, кој беше објавен на 19 август.Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: