Познатиот фудбалер е на врвот: 10 најследени ѕвезди на Инстаграм во 2019 година!

Познатиот фудбалер е на врвот: 10 најследени ѕвезди на Инстаграм во 2019 година!

Објавена во: Музика, Филм, Фудбал

Списокот на најследини ѕвезди на Инстаграм многу говори за тоа што најмногу ни го привлекува вниманието. Тие бројат повеќе од 100 милиони следбеници и нивните животи постојано се под будните очи на обожавателите. Погледнете како се рангирани оваа година:

# Тејлор Свифт (111,6 милиони следбеници)

# Нејмар (122,9 милиони следбеници)

# Лео Меси (125,8 милиони следбеници)

# Бијонсе (129,5 милиони следбеници)

# Кајли Џенер (140,7 милиони следбеници)

# Ким Кардашијан (144,1 милиони следбеници)

# Двејн Џонсон, The Rock (150,2 милиони следбеници)

# Селена Гомез (153,7 милиони следбеници)

# Ариана Гранде (159,9 милиони следбеници)

# Кристијано Роналдо (179,5 милиони следбеници)

Објавена во: Музика, Филм, Фудбал

Можеби ќе ве интересира: