„Ѝ правеше рекет на девојката“: Се појавија скандалозни тврдења за Бака Прасе и Ања, имале потпишано договор

„Ѝ правеше рекет на девојката“: Се појавија скандалозни тврдења за Бака Прасе и Ања, имале потпишано договор

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Сопственикот на телевизијата „Пинк“, Жељко Митровиќ, кој е во медиумска војна со Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, откри дека планира да поднесе тужба против Јутјуберот.
Овој конфликт го коментираше и новинарот Марко Џедовиќ, кој беше прикажан како заштитен сведок во неодамна прикажаниот документарец за Бака Прасе на Пинк Телевизија. Потоа зборуваше за средбата со познатиот Јутјубер со Вељко Беливук.

Џедовиќ сега тврди дека според мајката на Кика, „следбениците“ на Кика дошле до прозорецот од станот на несреќната девојка и наводно ѝ го поставиле прашањето „Кога ќе се убиеш?“.

- Уништен е животот на едно девојче, и тоа не само на едно девојче, туку на целото семејство - рече Џедовиќ.

Како што откри новинарот, тој е во постојан контакт со мајката на Кристина Кика Ѓукиќ, а жената поучена од нејзиниот личен пример, но и од многуте досегашни, ќе формира невладина организација која ќе се занимава со насилството на интернет. .

- Не е дека родителите не знаат колку пари заработува тој. Таткото на Илиќ знаел се, само не реагирал. Тој човек утре треба да носи униформа, а видовме како коментира некои клипови со него - вели Џедовиќ.

Тој тогаш тврдеше дека Ања Бла, односно девојката на Бака Прасе, наводно потпишала договор со него на самиот почеток на врската во случај да сака да раскине со него.

- Рекет! Тој ѝ бил работодавец, и ѝ наплатувал услуги! - тврдеше Џедовиќ.

Во видеото кое беше објавено на порталот Пинк, гледачите имаа можност да го слушнат наводниот разговор на Бака Прасе со непознато лице, а што точно се слуша на него, прочитајте во продолжение.

- Таа ме слуша што зборувам, бидејќи се што правеше, правеше со моја помош. Земам процент затоа што ѝ дадов договор да потпише, ризично е разбираш, што ако се случи нешто, таа добива масовна популарност од мене, почнува да заработува поради мене, се што добива, добива поради мене. За моја безбедност ѝ давам договор, да не може да зборува глупости и за да ми дава процент. Тој процент не ми значи ништо, бидејќи јас плаќам за се во куќата, но процентот постои како момент ако раскинеме.

Џедовиќ потоа го претстави износот на приходот на Бака, кој е неверојатно голем во споредба со данокот што тој го пријавил.

- Ова е графикот од 14 октомври до 10 март - вели Џедовиќ.

извор:blic.rs

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: