Професор кој стана хит на ТикТок: На студентите за време на онлајн наставата им ги покажувал миленичињата

Професор кој стана хит на ТикТок: На студентите за време на онлајн наставата им ги покажувал миленичињата

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Овој професор по астрономија реши да им ги покаже своите кучиња на своите студенти за време на онлајн час.

Студентот, Габриел Вилакрес (19) од Мејн, САД, истакна дека се разнежнил кога неговиот професор ги држел двете кученца пред веб-камерата.

Габриел посочи: „Неколку пати претходно ги имавме забележена околу неговата канцеларија, а еден студент побара да ги запознае“.

Габриел сметаше дека ова видео е толку корисно што мораше да го сподели со светот, па го објави на „ТикТок“, каде стана вирално.


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: