Ретки моменти: Ќерката на Ким Кардашијан објави нејзини фотографии, старлетата се опушти пред камера

Ретки моменти: Ќерката на Ким Кардашијан објави нејзини фотографии, старлетата се опушти пред камера

Фотографиите овој пат не се монтирани. Таа претходно рече дека го следи профилот на нејзината ќерка „ТикТок“, па веројатно ги видела фотографиите пред да бидат објавени.

Ким Кардашијан објави објава на Инстаграм во интересно издание, кое сигурно нема да помине незабележано.

Фотографиите на Ким Кардашијан често се тема на дискусија на социјалните мрежи. Обожавателите на ријалити ѕвездата често во коментарите на Инстаграм пишуваат дека таа претерува со уредувањето на фотографиите.

Foto: Instagram printscreen/ _north__west


Таа пред неколку месеци објави фотографија на која позира во костим за капење, а вниманието на нејзините следбеници го привлече нејзината рака или „прстот што исчезна“. Поради ова, многумина ја обвинија дека ја фотошопирала фотографијата.

„Чекај, каде е средниот прст?“, „Се прашувам дали е свесна дека можеме да видиме колку лошо се фотошопирани нејзините фотографии“, „Станува смешно колку ги уредувате фотографиите. Само објавете нормална фотографија. Никој не се грижи за Вас во четириесеттите“, напишаа нејзините следбеници во коментарите под објавата.

Можеби ќе ве интересира: