Родена во вонбрачна заедница, родителите ја криеја од јавноста: Внуката на Грејс Кели е копија на нејзината баба! (ФОТО)

Родена во вонбрачна заедница, родителите ја криеја од јавноста: Внуката на Грејс Кели е копија на нејзината баба! (ФОТО)

Камила Готлиб беше навикната на луксузен начин на живот уште од раѓање, па дури и спроведуваше карантин на сосема поинаков начин од сите други жители на Монте Карло.

Таа е ќерка на принцезата Стефани и нејзиниот поранешен телохранител Жан Рајмонд Готлиб. Љубовниците ја криеја својата романса, името на нејзиниот татко не е во нејзиниот матичен лист, иако таа го наследи неговото презиме. Камила никогаш нема да може да стане принцеза на Монако, затоа што таа се смета за нелегитимна, сепак, таа околност очигледно не и ’пречи.

View this post on Instagram

Feel like a snowflake

A post shared by Camilloush (@camillerosegottlieb) on


Околу 70.000 луѓе го следат профилот на Инстаграм на Камила. Дарежливо ги споделува секојдневните моменти од нејзиниот луксузен живот: обидувајќи се со дизајнерска облека, пливање во базени со прекрасен поглед и патување со приватен авион во хотел со пет ѕвезди во најоддалечените делови на светот.

Внуката на Грејс Кели не заборава на работата: секако, не мора да седи во канцеларијата од утро до вечер, но активно е вклучена во добротворни активности. Камила започна едукативна програма чија цел е да ги објасни опасностите од возењето под дејство на алкохол.

Девојката е неверојатно личи на нејзината баба: полни усни, убави очи и убави кадрици. Благодарение на модерните обичаи, Камила често ја покажува својата фигура на Инстаграм: таа позира во многу провокативни пози, а нејзините следбеници ја сакаат.


Можеби ќе ве интересира: