Роденденска торта за баба Брана: Хана и Дарен знаат како да приредат изненадување

Роденденска торта за баба Брана: Хана и Дарен знаат како да приредат изненадување

Објавена во: Совети // Семејство

Пејачката Тамара Тодевска постојано споделува моменти од приватниот живот со своите следбеници на социјалните мрежи. Така беше и денес, кога на стори на Инстаграм сподели каква изненадување ѝ пререди на својата мајка.

Имено, Тамара заедно со ќерката Хана и синот Дарен, се појавија пред вратата на нивната мајка и баба Брана со цел да ја изненадат за роденденот. Роденденската торта беше дел од изненадувањето, а видно изненадената баба, ги дувна свеќичките што беа на тортата, секако заедно со своите внуци.

Сево ова Тамара го овековечи и го сподели со своите обожаватели.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: