Се потсети на детството во Македонија: Светската ѕвезда Бебе Реџа објави фотка направена во Гостивар

Се потсети на детството во Македонија: Светската ѕвезда Бебе Реџа објави фотка направена во Гостивар

Објавена во: Совети // Семејство

Денес е светска ѕвезда, а детството го поминала во нашиот Гостивар.

Пејачката и текстописец Бебе Реџа веќе долго време е во светската музичка индустрија.

Светски познатата ѕвезда е родена во Њујорк, а нејзините родители се Албанци од Дебар кои емигрирале во САД во текот на 80-тите години од минатиот век. Нејзиното вистинско име е Блета Рекса.

Дека ги почитува своите корени сведочат и фотографиите кои некогаш ги поставува на своите социјални мрежи, а во една прилика објави и фотографија од македонски ајвар.

Вчера пак таа изненади со фотка од Гостивар, Македонија, на која е фотографирана со прабаба ѝ, на четиригодишна возраст.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: