Сестрата на Цеца, Лидија роди 4 деца и изгледа фантастично: Уверете се и сами

Сестрата на Цеца, Лидија роди 4 деца и изгледа фантастично: Уверете се и сами

Објавена во: Живот // Живот

Сестрата на Цеца изгледа прекрасно!

Српската фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ е многу блиска со нејзината сестра Лидија, и таа често го истакнува тоа.

Лидија Величковиќ Ококочиќ и нејзиниот сопруг Предраг, инаку поранешен фудбалер, имаат четири деца - ќерка Елена, синот Виктор и близнаците Илија и Петра.


И покрај фактот дека веќе роди четири деца, Лидија изгледа совршено. Таа е многу блиска со Вељко и Анастасија, кои никогаш не криеле колку е важно местото кое го зазема Лидија во нивните животи.

Вељко дури и го истетовирал името на тетка и на градите, а Цеца повеќе пати истакнувала колку ѝ значи поддршката на Лидија и нејзиното семејство.

- Најголем подарок што можев да го добијам од Бога покрај децата е сестра. Мојата Лидија која ме поддржува дури и кога грешам, ме штити и ме прави силна во сите моменти од животот. Смеа, солзи, среќа, тага и радост, но и сè што може животот да го направи во текот на сите години, јас со неа лесно издржав. Ме мие со љубов кога сум тажна, ме тера да се смеам кога не е сè така сјајно. Без разлика колку и да било тешко, таа секогаш била најсилна. Камен. Строга. И најпрво фер. Човек кој ги знае сите мои тајни и кој разбира кога грешам, затоа што на крајот на денот сите сме луѓе и се случува да направиме грешка. Внимава на мене кога нештата не се такви какви што треба да бидат. Ме враќа на вистинскиот пат кога мислам дека сите бродови потонале. Ти благодарам што секогаш си со мене, секогаш ќе те сакам од срце и од душа… - напиша неодамна Цеца.


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: