Северина на 17 години: Се појави видео од почетокот на нејзината кариера

Северина на 17 години: Се појави видео од почетокот на нејзината кариера

Сте виделе ли како изгледала популарната хрватска пејачка на 17 години, пред три децении?!

Поп-иконата Северина денес има илјадници концерти и петнаесет албуми зад себе, но на почетокот на својата кариера, таа, како и секоја млада пејачка, се борела за своето место под  естрадното небо.

Сигурни сме дека многумина од постарата генерација, а да не зборуваме за помладата не се сеќаваат како изгледала Северина на настапот во еден хотел во Сплит. Тогаш 17 - годишната Северина била пејачка во подем, а промената може да се забележи и во нејзиниот стил.

Уште тогаш симпатичната пејачка со црна густа коса и впечатливи веѓи давала до знаење дека музиката и танцот се нејзина единствена љубов и насока во која сака да започне.

Само една година подоцна, Северина победила на едно натпреварување, а наградата била снимање на албум.

Денес Северина има 48 години и важи за една од најголемите sвезди во регионот.

извор:glossy.espreso.rs

Можеби ќе ве интересира: