Шминкерката на Кортни Кардашијан открива 3 трикови за совршени „smokey eyes“: Со малку труд сами ќе постигнете заводлив поглед

Шминкерката на Кортни Кардашијан открива 3 трикови за совршени „smokey eyes“: Со малку труд сами ќе постигнете заводлив поглед

Објавена во: Мода // Moj стил

Во продолжение откријте 3 трикови за „smokey eyes“, кои ги применува шминкерката на Кортни Кардашијан...

Кортни Кардашијан последните неколку месеци преферира „smokey eyes“ и „nude“тонови на кармин.

Нејзината шминкерка, Леа Дерси, откри и како познатата сестра постигнува изглед на кој многумина ѝ завидуваат. Вели, го сака бидејќи е едноставен и не мора да биде совршен, а сѐ што е вишок може да се отстрани со влажни марамчиња. Покрај тоа, некаква „nude“ нијанса на кармин скоро сите сигурно имате во шминките.

Леа откри и 3 трикови со кои сите може да го постигнат летниот makeup на Кортни Кардашијан.

# Топли тонови

„Во глобала се држев до топлите тенови за да ѝ дадам живот на кожата и за да избегнам сѐ заедно да изгледа претемно и предраматично“ - кажа Леа, шминкерката на Кортни.

# Бронзер наместо сенка

„Со очите почнав така што на браздата нанесов топла кафена нијанса. Брозерот одлично функционира за ова и на крајот го поврзува целиот изглед“. 

# Бидете малку „неуредни“

„На крајот го размачкав црниот ајлајнер на горниот и долниот капак и сето тоа го изблендав“ - заклучи. 

Токму овде доаѓа до израз она што не треба да бидете преуредни, бидејќи изгледот не мора да ви биде совршен. Над ајлајнерот можете да нанесете и сенка. 

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: