Шон Мендес зема време за себе: Ја откажа светската турнеја поради здравствени проблеми

Шон Мендес зема време за себе: Ја откажа светската турнеја поради здравствени проблеми

Објавена во: Stars // Музика

Известувањето го сподели на своите профили на социјалните мрежи...

Шон Мендес потполно искрено им се отвори на своите следбеници и обожаватели. Морал да ја откаже светската турнеја поради сопственото здравје, поради што малку ги растажи своите обожаватели ширум Европа, кои со нетрпение ги очекуваа неговите концерти.

23-годишниот светски познат пејач беше приморан да ја откаже својата турнеја. Во прашање е светската турнеја по повод албумот „Wonder“, а концертите требало да се одржат ширум Европа, Америка и Канада. Турнејата ја започна и одржа неколку концерти, но потоа ја објави веста на профилите на социјалните мрежи дека турнејата мора да ја откаже поради сопственото здравје. Во неколку наврати ги одложуваше своите концерти пред да ја откаже турнејата, само што никогаш не ја наведуваше точната причина.

Сега во потполност се отвори и им испрати порака на своите обожаватели: „Откако разговарав повеќе со својот тим и работев со неверојатна група здраствени експерти, ми стана појасно дека морам да си одвојам време кое никогаш личност не сум го зимал, да се стабилизиран и да се вратам посилен“ - напиша тој.

Во прашање е неговото ментално здравје за кое сфатил дека не е во најдобра состојба, па одлучил да земе пауза. Тоа е сосема во ред, особено затоа што тој е на музичката сцена од 15 години и со самото тоа од тогаш постојано оди на турнеи, па едноставно се исцрпил. Можеме да го сфатиме, а неговите обожаватели со нетрпение го очекуваа да продолжи понатаму кога ќе успее да се опорави.

фото: Притнскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: