Синот на Кетрин Зета-Џонс и Мајкал Даглас: И Дилан како Карис, е вистински убавец (ФОТО)

Синот на Кетрин Зета-Џонс и Мајкал Даглас: И Дилан како Карис, е вистински убавец (ФОТО)

Објавена во: Мода // Crush Of The Week

Познатиот холивудски пар Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас имаат две деца, ќерката Карис и синот Дилан, кои ретко ги гледаме во јавноста.

18-годишната Карис е исто толку убава како нејзината мајка, тоа имавме прилика да го видиме наодамна.

Дилан пак веќе има 21 година, и неодамна се појави во јавност со родителите, по подолг период, каде покажа дека пораснал во вистински заводник.

фото:Shutterstock


Инаку Мајкл Даглас и Кетрин Зета-Џонс се родени во ист ден, 25 септември, но славниот актер е цели 25 години постар од Кетрин, а нивната љубовна приказна започнала интересно и трае 20 години.

Љубовта што ја чувствуваа еден со друг со години се чини дека е доволна за бракот да преживее. Нивниот брак беше испратен со многу скандали, разделби.

Kога се запознале, Мајкл Даглас се уште бил во првиот брак. Во 1996 година, Даглас се загледал во убавата Зета, која тогаш глумеше во филмот „Зоро“.

Ми беше кажано дека Мајкл Даглас сака да ме запознае. Бев доста нервозна затоа што не знаев зошто тој сака да ме запознае - зборуваше Зета, години подоцна.

Разликата од 25 години, но и многу здравствени проблеми, само ги зајакнаа во текот на годините и што и да се случуваше на крај секогаш се враќаа еден на друг. 

извор:t-portal.hr / glas-javnosti.rsОбјавена во: Мода // Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: