Сите многу добро го знаеме Кристијан, но како изгледа Никола: Внуците на Тоше Проески пораснаа во вистински фраери (ФОТО)

Сите многу добро го знаеме Кристијан, но како изгледа Никола: Внуците на Тоше Проески пораснаа во вистински фраери (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Дора, сестрата на Тоше Проески сподели фотографија со своите двајца синови - Кристијан и Никола...

Нашата непрежалена музичка ѕвезда Тоше Проески имаше посебна љубов кон своите двајца внуци - Кристијан и Никола.

Постариот, Кристијан сите многу добро го знаеме, бидејќи и тој тргна по стапките на својот вујко и ја одбра музиката како свој правец во животот. Освен музиката, со заедничка љубов со вујко му му е љубовта до милениците, особено кучињата, но и скијањето.

За помалиот, Никола, во јавноста никогаш не излегле информации, а сега пред неколку дена, сестра на Тоше и нивната мајка Дора, сподели заедничка фотографија со двајцата наследници.

Фотографијата е направена на омиленото место на Тоше - манастирот Свето Преображение во Крушево, а како изгледа денес Никола, може да погледнете во продолжение:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: