Софија Вергара покажа како изгледала на 14 години: Оваа тинејџерка во еден момент стана најплатената актерка (ФОТО)

Софија Вергара покажа како изгледала на 14 години: Оваа тинејџерка во еден момент стана најплатената актерка (ФОТО)

Обожава со своите следбеници на Инстаграм да споделува фотографии од минатото...

Холивудската актерка со колумбиско потекло, Софија Вергара, на плажите во родниот град Баранкила беше откриена како тинејџерка и ја започна својата кариера како модел, а потоа заплови и во актерските води.

На социјалните мрежи, со своите следбеници обожава да споделува фотки, како од новите проекти на кои работи, така и фотки од минатото. Сега на ред дојдоа некои кои настанале кога имала само 14 години.

Она што многумина забележаа дека не се променила многу, и го фалеа нејзиниот изглед. 

Инаку, Софија на една колумбиска телевизија работела како водителка за по убиството на братот, со семејството да се пресели во Мајами.

Таа стана популарна со улогата на Глорија Причет во серијата „Модерно семејство“, а од 2013 до 2020 година беше најплатената актерка на американската телевизија.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: