„Среќен роденден девојче мое“: Андреј од ДНК вака ѝ го честиташе роденденот на ќерката

„Среќен роденден девојче мое“: Андреј од ДНК вака ѝ го честиташе роденденот на ќерката

Објавена во: Stars // Музика

Пејачот и едната половина од дуото ДНК, Андреј Ѓорѓиески на својата ќерка Јана, преку социјалните мрежи ѝ честиташе роденден.

„Најмилата“ на Андреј денес наполни 8 години.

„Среќен роденден девојче мое“, напиша Андреј.

Јана е копија на нејзината мајка Наталија, тоа може да се заклучи и од нивните заеднички фотографии колку си личат една на друга.

Андреј и Наталија склучија граѓански брак во 2015 година, а во истата таа година се роди и малата Јана.

Фото: Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: