Студент на спасувачите им наредил прво да ја извлечат неговата мачка: Видео од Турција кое за кратко стана вирално

Студент на спасувачите им наредил прво да ја извлечат неговата мачка: Видео од Турција кое за кратко стана вирално

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Видеото е снимено во турскиот град Хајат, кој е непрепознатлив по земјотресот. Локалниот спасувачки тим работел на извлеквуање на студентот Керем Четин од урнатините.

Но, како што пренесува „Ројтерс“, Керем инсистирал прво да ја спасат неговата мачка Јагода. 

Видеото од спасувачката масија набрзо стана вирално:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: