Светот „полуде“ за маската која чини само 16 евра: Распродадена е за еден ден

Светот „полуде“ за маската која чини само 16 евра: Распродадена е за еден ден

Објавена во: Мода // Moj стил

Штом ја носеше Кејт Мидлтон, сите сакаат да ја имаат...

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон ја посети хуманитарната организација „Baby shark“ во Шефилд која им помага за загрозените мајка и им помага во потребите за нивните бебиња. На приказните кои таму ги слушнала многу се разнежнила и дури заплакала. Секако, Кејт на организацијата и подари многу вредна опрема.

Но, она што сите го забележаа е дека Кејт на лицето носи памучна маска за лице која вреди само 16 евра, а која е произведува британскиот бренд Amaia.

Маската со цветен дезен моментално го привлече вниманието на јавноста, а лондонскиот бренд вели дека во рекорден период истата е распродадена.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: