Таа е со него во овој тежок период: Славица Ангелова со поддршка за Ѓорѓе Давид

Таа е со него во овој тежок период: Славица Ангелова со поддршка за Ѓорѓе Давид

Објавена во: Stars // Музика

Рок-музичарот и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид, на 20 јануари доживеа сообраќајна несреќа во Македонија, во која поради сплет на несреќни околности налета на жена која го загуби животот.

Оттогаш Ѓорѓе ги минува најтешките денови во животот, а многу негови блиски пријатели и ученици го поддржуваат.

На оваа тема сега преку социјалните мрежи се огласи и последната победничка на овој „Ѕвездите на Гранд“, Славица Ангелова, која беше под менторство на Ѓорѓе .

- Целата моја љубов и поддршка ја испраќам до мојот ментор, човек кој безброј пати ја покажал својата хуманост и големина. Навистина ми е жал што минува низ толку мрачно време, но неговото срце и душа се толку искрени. Сакам да изразам сочувство до семејството на загинатата во овој трагичен настан. Господ да им даде сила да ги пребродат овие тешки денови - напиша Славица, а пејачот ѝ одговори со своето прво појавување во јавноста на Интернет.


- Ти благодарам сине - одговори Ѓорѓе.

Според информациите на медиуми, најпрво дошло до судир на два автомобили, регистрирани во Куманово и Скопје. До тој судир наводно дошло кога возачот на еден од автомобилите влегол на автопатот во спротивна насока.

-По тој прв судар, од автомобилот излегла сопатничката од возилото со кумановска регистарска табличка и во тој момент во неа удрил автомобил „опел инсиња“ со српска регистрација. Од ударот жената се здобила со тешки телесни повреди од кои починала- се вели во соопштението на обвинителството.

Издадена е и наредба за обдукција на жртвата, како и за преглед на примероци од крв и урина на останатите учесници кои моментално се во болница со полесни повреди.

Бидејќи алкотестот му бил направен на рокерот, било утврдено дека тој не бил пијан.

- Бев сам во автомобилот. Ми земаа урина, крв да видат дали имам супстанци, алкохол. Се разбира, немав, веднаш го открија тоа. После тоа ме однесоа кај јавен обвинител кој посочи дека немам никаква вина во овој случај. Виновникот е наводно девојката која возела и која наводно била во автомобилот со нејзината мајка, која исто така била повредена - рече Ѓорѓе, а потоа додаде:

- Морам да бидам тука. Ме чека уште една изјава и како што ми рекоа од обвинителството нема да бидам во притвор бидејќи не сум виновен.

- Синоќа имав блага скршеница, сега се смири. Никогаш во животот не сум згазнал куче, а камоли ова. Сè уште сум во шок, тоа е пекол. Имам два конци на левата рака поради исекотини од возачкото седиште што се скрши. Фала му на Бога имав издржлив автомобил, бидејќи да немав, којзнае што ќе се случеше – заклучува Ѓорѓе за „Гранд“.Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: