Трендсетерките се фасцинирани од кадифени нокти: Маникир кој има над 140 милиони прегледи, а во сечиј стил внесуваат допир на луксуз и елеганција

Трендсетерките се фасцинирани од кадифени нокти: Маникир кој има над 140 милиони прегледи, а во сечиј стил внесуваат допир на луксуз и елеганција

Објавена во: Мода // Moj стил

Во последните месеци „Тикток“ заедницата откри „нова“ опсесија – маникир, а моментално најпопуларни се таканаречените кадифени нокти.

Хаштагот #velvetnails има речиси 140 милиони прегледи, а видеата на оваа тема прикажуваат нокти средени на многу сличен начин, односно стилизирани за да остават впечаток на кадифе на ноктите.

@heluviee

velvet nails

original sound - Laerke

Ваквиот маникир поставува нов стандард, давајќи им на ноктите едноставен, а сепак многу луксузен и впечатлив изглед.

Плишаните нокти подразбираат употреба на специјални лакови и производи кои ја прекршуваат светлината, односно прават ноктите да светат, а сепак да бидат мат. Затоа фотографиите не можат верно да ја докажат убавината на овој маникир, но во живо навистина изгледа магично!

@nailartbysig Velvet nails #OneSliceChallenge #pov #nails #velvetnails Gods Plan Slowed - Payton stan

Судејќи според популарноста на социјалните мрежи, ова ќе биде еден од најпосакуваните и најпривлечните есенски маникири, па нема да погрешите ако го пробате.

Овој ефект е најлесно да го постигнете во салон за убавина со професионалец, бидејќи за кадифен маникир ви се потребни специјализирани производи како прајмер за нокти, постојан магнетен лак и магнет за нокти за работа со посебни техники.

Извор: zena.blic.rs

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: