Уште една албанска пејачка ги налути фановите: Бебе Реџа го присвои ајварот

Уште една албанска пејачка ги налути фановите: Бебе Реџа го присвои ајварот

Објавена во: Stars // Музика

Американската пејачката Бебе Реџа е уште една од пејачките со албанско потекло која јавно истакна дека ајварот е албански во едно од своите обраќања на социјалните мрежи.

Таа на Инстаграм сподели видео на кое се гледа дека мачка ајвар на леб и го нарекува „албански специјалитет кој сите го сакаат“ и „кој добро оди во комбинација со јајца“.

Секако, ова наиде на големо неодобрување од нејзините обожаватели од Македонија, кои тврдат дека ајварот е македонски производ.


Може да ве интересира:

(ФОТО) Бебе Реџа јаде македонски ајвар: Американската пејачка ги почитува своите корени

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: