Вака изгледа ќерката на Лане Гутовиќ: Таа е актерка, а сите ја знаете од „Ивкова слава“

Вака изгледа ќерката на Лане Гутовиќ: Таа е актерка, а сите ја знаете од „Ивкова слава“

Објавена во: Живот // Живот

Актерот Милан Лане Гутовиќ почина минатата година на 75 години на Военомедицинската академија по тешко боледување.

Актерот зад себе имаше два брака, но својот приватен живот никогаш не го експонираше јавно. Многу детали успеа да ги задржи во своите четири ѕида, толку што името на неговата прва сопруга, ниту денес не ѝ е познато на јавноста.

Милица Гутовиќ, ќерката на прославениот српски актер, многу потсетува на својот татко и како него ја одбра уметноста за животна професија.

Милица се занива со балет и глума, а таа е најстарото дете на Лане Гутовиќ.

Актерот, Милица ја доби во првиот брак, а таа досега има глумено во „Мјешовитом браку“, „Хотелу са сефам ѕвездица“, „Ивкова слава“... Потоа се посвети на класичниот балет, а денес им го предава на деца на предучилишна и училишна возраст.

фото: Принтскрин / Јутјуб 

Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: