Ванеса ја откри тајната на совршено обликуваното тело!

Ванеса ја откри тајната на совршено обликуваното тело!

Објавена во: Филм, Вежбаме

Познатата актерка Ванеса Хаџенс сериозно го сфатила моментот дека мора да биде во топ форма поради кариерата и навистина води сметка за тоа како да се храни и како да вежба.

Од неодамна ја започна кето диетата која се темели на намалено внесување на јагленохидрати и зголемено внесувањена масти.

На фотографиите кои редовно ги споделува на Инстаграм се гледа дека актерката е во одлична форма, а овие 5 работи и помагаат да ја задржи витката линија.

# Полудена е со фитнесот

Доколку мислевте дека е доволно да обрнувате внимание на исхраната, ќе ве разочараме. Актерката скоро секое слободно време го поминува вежбајќи, а омилени тренинзи и се SoulCycle.

# Кето диетата и повремен пост

Ванеса покрај диетата држи и еден вид на пост. Актерката јаде само шест дена неделно.

„Во тој период јадам што е можно повеќе за да издржам до појадокот“, објасни актерката и додаде дека оваа комбинација се покажала како најделотворна кога е во прашање слабеењето.

# Тајната е во авокадото

Доколку ја прашате Ванеса, тајната на витката линија е во авокадото.

„Ми требаат здрави масти. Ако не ги внесувам доволно, моето тело ги задржува калориите. Не учат дека маста е нездрава, но постојат и добри. Ова е единствениот начин да не јадам јагленохидрати“, објаснува таа.

# Многу зелена храна

Филмската ѕвезда денот го започнува со омлет со спанаќ, авокадо, тостиран леб со путер и тофу колбаси. Кога ќе одмине денот, најмногу комбинира продукти кои содржат протеини и здрави масти.

# Јога како терапија

Кога би останала смирена и во фокусот, Ванеса се насочила кон јогата. Оваа древна вештина ја опишува како своја „терапија“, пишува index.hr.

Објавена во: Филм, Вежбаме

Можеби ќе ве интересира: