Ѕвездата е родена: „Да ти се множат успесите ќерче“ – Тимот на Илина освои прво место на натпревар во Србија

Ѕвездата е родена: „Да ти се множат успесите ќерче“ – Тимот на Илина освои прво место на натпревар во Србија

Објавена во: Совети // Семејство

Малата Илина Атанасовска е родена да биде ѕвезда. Таа изминатиот викенд имаше голем повод да слави заедно со нејзините врсници, бидејќи нејзиниот тим од танцовото студио „Брејк а лег“ освоија прво место во Чачак.

Илина како поддршка ги имаше мама Сара и тато Димитар, како и нејзиното помало братче Кирил.

„Вчера во Чачак… Да ти се множат успесите ќерче, со тебе сме и со гордост ти се радуваме. Браво за преслатките Just Watch Me, цел тим на „Брејк а лег студио“ и Андријана Јаневска за посветеноста. Лани децава европски прваци, годинава ако не па и на светско да не однесете чекаме“, напиша Сара на Инстаграм.

Фото: Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: