(ВИДЕО) Цел свет дозна за групата навивачи кои заспиваа бебе на улица

(ВИДЕО) Цел свет дозна за групата навивачи кои заспиваа бебе на улица

Објавена во: Спорт // Фудбал

Во пресрет на квалификациските натпревари за Европското првенство во фудбал, хрватската фудбалска репрезентација играше против Словачка. 

По победата група хрватски навивачи шетале по улиците на Трнава и случајно налетале на млад пар со бебе. Навивачите на бебето му ја испеале најпознатата хрватска приспивна пеесна „Зеко и поточич“, а бебето потонало во сон.

Ова видео стана вирално, откако се сподели на инстаграм страната @volimhrvatsku.


Објавена во: Спорт // Фудбал

Можеби ќе ве интересира: