(ВИДЕО) Калиопи во прегратки на најобожуваниот српски актер

(ВИДЕО) Калиопи во прегратки на најобожуваниот српски актер

Објавена во: Stars // Музика

Македонската дива, Калиопи Букле изминатиот период ги забавуваше нејзините обожаватели ширум Балканот. Во низата концерти на листата беше и српската метропола Белград, а Комбак арената беше локацијата каде белграѓани уживаа во гласот на македонската пејачка.

Освен нејзините обожаватели, на концертот присуствуваа и неколку звучни имиња. Помеѓу нив беше пејачот Жељко Самарџиќ, кој на нашата дива по концерот и подари букет цвеќе.

Но, она што ги изненади сите беше присуството на српскиот актер, Милан Калиниќ. Тој на концеротот беше во првите редови, а Калиопи се симна од бината само за да го поздрави. Комичен и опуштен како секогаш, тој ја прегрна и заигра со неа во ритамот на музиката. 

Како изгледаше нивниот танц погледнете во видеото кое Калиопи го сподели на својот Инстаграм профил.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: