Видео кое воодушеви повеќе од 14 милиони луѓе: Хаска завива со кучињата од својот омилен цртан филм

Видео кое воодушеви повеќе од 14 милиони луѓе: Хаска завива со кучињата од својот омилен цртан филм

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Хаската Зевз ги воодушеви љубителите на животни на социјалните мрежи, благодарение на видеото кое го прикажува неговиот овид за комуникација со анимираните кучиња.

Видеото стана вирално откако на ТикТок го сподели сопственикот на Зевс и досега има повеќе од 14 милиони прегледи.

Зевс го гледа анимираниот филм „Zootopia“. Кога кучињата на екранот почнуваат да завиваат, и хаската им се придружува.

@zeusthehuskyy1 His favourite movie  #huskyhowling #huskies #dogsoftiktok #fyp #huskysoftiktok #funny #movie original sound - Zeus the Husky

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: