(ВИДЕО) Лепа Брена доби конкуренција: Лина го отпеа нејзиниот најголем хит!

(ВИДЕО) Лепа Брена доби конкуренција: Лина го отпеа нејзиниот најголем хит!

Објавена во: Stars // Музика

Младата пејачка Лина Пејовска не престанува да изненадува. Дека секој музички жанр се труди да го изведе најдобро, докажува во секој кавер што ќе го објави.

Странската поп музика убедливо и е една од омилени и најчесто изведуваните, но често знае да изненади. Имено, овој пат таа на својот Инстаграм профил објави кавер на еден од најголемите хитови на балканската ѕвезда Лепа Брена. „Пожели сречу другима“ дефинитивно нема да ве остави рамнодушни, а изведбата на оваа песна може да ја слушнете ОВДЕ.

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: