(ВИДЕО) Погласен од Комитите: Како славеше Стоилов за шампионската титула?

(ВИДЕО) Погласен од Комитите: Како славеше Стоилов за шампионската титула?

Објавена во: Спорт // Ракомет

Атмосферата во Арената каде што се одигра финалниот натпревар помеѓу нашиот шампион Вардар и Веспрем, ечеше од распеаните грла на Комитите. 
Со подничкиот пехар во раце Стојанче Стоилов им се приклучи, па дури и погласно од нив ги пееше песните на Комитите.


Објавена во: Спорт // Ракомет

Можеби ќе ве интересира: