Викенд хороскоп: Ќе им цвета во љубовта на Овните и Вагите

Викенд хороскоп: Ќе им цвета во љубовта на Овните и Вагите

Еве каков викенд ве очекува, барем што се однесува до астролошката прогноза..

Овен
Ова е многу интересен период бидејќи се отвораат некои нови деловни приказни кои со нетрпение ги очекувавте претходно. Емоционалната ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе научите многу повеќе да го почитувате она што вашиот партнер го кажува и она што тој го предлага.

Бик
Пазете се од ненадејни деловни пресврти бидејќи личноста под знакот Лав е подготвена на се за да го добие она што го сака. Личноста под знакот Овен е одлична деловна поддршка за вас и тоа треба да го земете здраво за готово. Можни проблеми со грлото.

Близнаци
Ситуацијата во семејството се стабилизира благодарение на сработеното, а тоа е добра комуникација и добра енергија. Ситуацијата во компанијата каде што работите е многу подобра од порано благодарение на тимската работа.

Рак
Месечината го активира вашето поле на тајни и озборувања, затоа внимавајте на наглите промени во кругот на таканаречените пријатели. Не дозволувајте партнерот да се однесува со вас арогантно или непромислено затоа што вие не го заслужувате тоа. Здравјето е одлично.

Лав
Ситуацијата во кругот на семејството ќе биде подобра во моментот кога ќе научите да покажувате компромис или желба за соработка. Личноста од Јарец ви дава добри деловни совети, но вие не сакате да слушате што е до вас. Главоболка.

Девица
Научете да се грижите за себе и за она што се случува околу вас, бидејќи без тоа нема да можете да напредувате во бизнисот во следните неколку месеци. Обидете се да ги потиснете своите амбиции во некој друг аспект бидејќи без тоа нема да можете да функционирате во следните неколку дена.

Вага
Деловната комуникација е нешто што добро ви оди и што најдобро ќе ве опише во наредните денови. Љубовната ситуација е постабилна отколку што мислите, но вие сте премногу повлечени и не дозволувате работите да се одвиваат сами по себе.

Шкорпија
Вашата ситуација е многу неблагодарна кога се во прашање семејните односи бидејќи одредени членови од семејството очекуваат многу повеќе од вас и вашата посветеност. Не дозволувајте вашата врска да се претвори во пекол само затоа што сте премногу љубоморни и посесивни.

Стрелец
Вашата ситуација со членовите на семејството е постабилна бидејќи сте започнале многу важни разговори, особено во врска со парите и заработката. Личноста под знакот Овен е голема деловна пречка за вас и бара премногу од вас на работна и деловна соработка.

Јарец
Почнувајќи од денес, ќе бидете многу поразлични од луѓето со кои сте опкружени на деловен план бидејќи сте научиле некои работи кои не ви се во корист. Обидете се да се дистанцирате од сите оние кои не ви посакуваат добро и за кои тоа веќе го знаете однапред.

Водолија
Вашата деловна ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе научите да кажувате не и да се дистанцирате од се што не ве радува. Научете да ги чувате вашите мислења за себе, особено во однос на вашето семејство и членовите на семејството.

Риба
Вашата ситуација во кругот на компанијата или бизнисот со кој се занимавате е многу добро поставена и добро е да ја искористите за некои деловни планови за во иднина. Не дозволувајте другите да се мешаат во вашиот живот, особено кога се во прашање вашите емоции.

Фото: Freepik.com


Можеби ќе ве интересира: