ВИКЕНД ХОРОСКОП: Разговор со стара љубов, но можни се изненадувања и љубомора

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Разговор со стара љубов, но можни се изненадувања и љубомора

Овен

Овој викенд ќе ве побара поранешната љубов и ќе ви се пружи можност да продолжите таму каде што сте застанале и тоа ќе исполни. Романсата повторно тропа на вашата врата.

Бик

Насочете го своето внимание на некои пријатни настани и не се оптеретувајте со негативни работи на кои не можете да влијаете.

Близнаци

Му замерувате на партнерот и му префрлате без причина, не оптоварувајте се со толку мали работи, не може се да биде како што вие замислувате.

Рак

Можни се изненадувања во различни правци. Но, доколку не пробате - нема ни да знаете дали е добро или не. Премногу сте негативни, пробајте да се расположите.

Лав

Овој викенд ќе разговарате со старата љубов и тоа многу ќе ве усреќи, но морате да сфатите дека луѓето се менуваат и дека ќе имате впечаток дека запознавате потполно поинаква личност. Сепак, тоа не значи дека не е време за комуникација со други, а кој би знаел - можеби и за нова љубов.

Девица

Вашиот партнер точно знае што сака да оствари, додека вие се премислувате. Немојте тоа да влијае на вашата врска, пробувате да избалансирате помеѓу овие две крајности.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира:

За Hashtag

Hashtag.mk е првиот портал за тинејџери кај нас. Ова ќе биде твој простор каде ќе можеш да ги следиш животите и кариерите на најпопуларните ѕвезди. Овде ќе може да го прочиташ и видиш она што те интересира за мода, убавина, технологија и наука. Ќе може да решаваш тестови, да споделуваш твои видеа и фотографии, да прочиташ совети за проблемите што те мачат и да ги следиш видеата на најпознатите Јутјубери кај нас и во светот.