За секој по нешто: Одбери совршени бикини за својот облик на тело!

За секој по нешто: Одбери совршени бикини за својот облик на тело!

Објавена во: Мода // Moj стил

Летото ни се приближува, иако можеби не делува така кога ќе погледнеме низ прозорецот овие денови.

Сепак, поголемиот број од нас размислуваат за заминување на море, базен или пак на граската плажа. Со самото тоа, размислуваме и за купување на нов костум за капење.

Денес, постои огромен избор кога се бикините во прашање, а се зависи од личните желби. Од едноставни, па се до цветни, навистина има многу решенија.

Меѓутоа многу е важно да обрнете внимание и на својот облик на тело, за бикините совршено ви одговараат. Доколку не си сигурна кој костум за капење би ти одговарал најдобро, погледнете ги советите  во видеото во продолжение.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: