Жените го обожаваат, еден е од најзгодните актери во Србија, а талентот го наследил од својот татко: Кое е момчето на фотографијата?

Жените го обожаваат, еден е од најзгодните актери во Србија, а талентот го наследил од својот татко: Кое е момчето на фотографијата?

Дали го препознавате ова преслатко момче?

Ова преслатко момче на фотографијата е еден од најталентираните и најпопуларните српски актери, а има одиграно повеќе од 40 улоги.

Има глумено во театар, а има одиграно и одлични улоги и на филм. Сепак, го прославија српските криминалистички серии, со нив ја купи публиката. Една од своите најдобри улоги ја имаше во филмот „Мала ноќна музика“. Го прослави серијата „Убице мог оца“, а имавме можност да го гледаме и во серијата „Мочвара“.

Секако, сега сигурно ви е јасно дека станува збор за Вук Костиќ.

Негов татко е легендарниот актер Михајло Костиќ Пљака, а Вук истакнува дека му е неверојатно благодарен, бидејќи му ја пренел љубовта кон уметноста.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: