16 факти за најпопуларната ТикТокерка на светот: Која е Charli D'Amelio?

16 факти за најпопуларната ТикТокерка на светот: Која е Charli D'Amelio?

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Доколку ова име не ти е познато, време е официјално да се запознаеш со него...

Charli моментално е најпопуларна. Ја освои најновата социјална мрежа и тешко може да се најде личност која поминува време на ТикТок, а да не ја знае оваа тинејџерка. А која е воопшто? Колку години има, оди ли на училиште, од каде е, што е во хороскоп...

Време е за запознавање:

# Прво и најважно, Charli D'Amelio е најголема и најпозната корисничка на ТикТок. Моментално има 37.4 милиони следбеници, а тој број расте толку брзо што веројатно до објавата ќе има неколку илјади повеќе. Нејзините видеа на кои танцува се причината зошто таа стана позната.

# Charli е родена на 1 мај 2004 година, што значи дека сега има 15 години.

# Висока е 170 сантиметри.

# Таа е една од ТикТок инфлуенсерите кои се членови на The Hype House. Станува збор за група инфлуенсери кои живеат заедно во огромна вила во Лос Анџелес, каде снимаат и работат на своите објави на социјалните мрежи. Поради огромниот успех, беше повикана да се придружи на оваа екипа, а тука е нејзината сестра Dexie.

@charlidamelio

@madi @keke.janajah

♬ Savage - Megan Thee Stallion

# Без оглед на популарноста, Charli и понатаму оди на училиште. Ученичка е во едно приватно училиште King School во Стамфорд.

# Со оглед на тоа дека е родена на почетокот на мај, хороскопски знак во кој е родена е Бик. Карактеристиките кои ги имаат луѓето во овој знак се амбициозност, материјалисти, но и дека се супер дружељубиви. И секако, тврдоглави.

# Пред да стане позната на ТикТок и да се пресели во Лос Анџелес, Charli живееше во храдот Норвок, во САД.

# Поппуларноста на ТикТок и дојде неочекувано и одеднаш. За 6 месеци собра 5 милиони следбеници, благодарејќи на своите танцувачки кореографии кои ги снимала и објавувала. Едно видео особено се издвои и оттогаш започна нејзината популарност.

# Нејзиниот татко е политичар.

# Charli е во врска со колегата, ТикТокерот Chase Hudson. Се запознале откако двајцата се придружиле на The Hype House, а врската официјално ја претставија на Денот на вљубените.

@lilhuddyes

I miss you @charlidamelio  ##viral ##foryoupage ##foryou ##fyp

original sound - lilhuddyes

# Пред да се придружи на ТикТок, таа професионално се занимавала со танц. Со играње започнала на 3 години, а со натпреварувања од 5. Погледнете го нејзиниот Инстаграм профил каде може да пронајдете многу фотографии од тој период.

# Настапувала со пејачката Bebe Rexhа. Откако Bebe ги видела нејзините движења на ТикТок, ја повикала да и се придружи на сцена кога настапувала пред Џонас Брадрс. 

# Charli има сестра која се вика Dixie и која исто така е ТикТокерка. Таа има 18 години.

@dixiedamelio

congrats on 30m bb ily @charlidamelio @ellendegeneres

Today's The Day - From "The Ellen DeGeneres Show" - P!nk

# Најголем сон и е да стане професионален танчер и да заигра со Џенифер Лопез.

# Најдраг концерт на кој присуствувала бил на Џенифер Лопез.

# Во слободно време сака да танцува, да се снима за ТикТок и да си игра со шминки.

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: